Pianka PUR - główne zalety

Poznaj atuty technologii PUR.

opor-cieplny

Duży opór
cieplny

Pianka PUR jest najefektywniejszym znanym materiałem termoizolacyjnym. Jej współczynnik przewodzenia zawiera się w zakresie 0,018 - 0,028 W/(m·K).
dobra-przyczepnosc

Dobra
przyczepność

Bardzo dobra przyczepność do różnych podłoży, takich jak blacha, dachówka, drewno, styropian itp.
trwala-bezzapachowa

Trwała
i bezzapachowa

Izolacja PUR odporna jest na pojawianie się grzybów i pleśni. Odporna jest na niskie (-50°C) i wysokie temperatury (110°C).
jednorodna-warstwa

Jednorodna
warstwa

Natryskowa aplikacja pianki PUR zapewnia warstwę bez spoin i połączeń technologicznych. Płynna pianka uniemożlwia powstawanie mostków termicznych.

Oferta PURMASTER

Zapoznaj się z naszą ofertą

Nasza firma oferuje Państwu wykonanie izolacji metodą natrysku pianki poliuretanowej poddaszy, fundamentów, dachów płaskich, elewacji, posadzek oraz hydroizolacje polimocznikiem dachów i fundamentów. Nasze usługi świadczymy głównie na terenie Jeleniej Góry, Bolesławca, Lubinia, Wałbrzycha, Zgorzelca.
Nasza oferta

Nasze referencje

Opinie naszych klientów

Izolacja natryskowa pianką poliuretanową

Dowiedz się więcej o technologi izolacji natryskowych

Materiał Grubość warstwy [cm]
Pianka PUR (gęstość 35 kg/m³) 1
Styropian 1,6
Wełna mineralna 1,8
Drewno 6
Grubość warstw materiałów potrzebnych do uzyskania tego samego stopnia izolacji.
Izolacje natryskowe stają się coraz bardziej popularnym sposobem na poprawienie sprawności energetycznych budynków. Dzięki swoim właściwościom, izolacja natryskowa pozwala ograniczyć koszty ogrzewania i zwiększyć komfort użytkownikom budynków.

Aplikacja pianki PUR stwarza mniej problemów i aplikuje się ją o wiele szybciej w porównaniu do tworzenia izolacji styropianem czy wełną mineralną. Izolacja pianką poliuretanową o grubości 5cm odpowiada 9 cm wełny mineralnej, natomiast współczynnik przewodnictwa cieplnego pianki PUR to 0,020-0,038 W/(m*K), a wełny mineralnej 0,034-0,040 W/(m*K).
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie". Operacja mająca na celu utworzenia jednoosobowej działalności gospodarczej, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020."